Nie mogłaś/łeś wziąć udziału w wykładach organizowanych w ramach Targów i Kongresu BEAUTY FORUM ONLINE? Nic straconego. Wykup dostęp do nagrań z prowadzonych szkoleń w cenie 14,90 zł! Sprawdź program i wykup dostęp wykładu już teraz!

 • PIELĘGNACJA I APARATURA

  <span style="color: black; font-weight: bold;">PIELĘGNACJA I APARATURA</span>

 • Profesjonalizm na pierwszym miejscu - Kontrowersje wokół regulacji dotyczących kompetencji i roli kosmetologa

  Profesjonalizm na pierwszym miejscu - Kontrowersje wokół regulacji dotyczących kompetencji i roli kosmetologa

  Jak naprawdę wygląda aktualna sytuacja kosmetologów w Polsce? Jak inni uczestnicy rynku próbują wpłynąć na rozwój branży estetycznej? Czy mamy obawiać się działań ze strony lekarzy tzw. medycyny estetycznej? Czy realne jest wprowadzenie ograniczeń i w jakim zakresie? Czy powinieneś martwić się o przyszłość zawodu kosmetologa? Co możemy wspólnie zrobić, by skutecznie obronić interesy środowiska kosmetologów?

  Przedstawiciele Izby Kosmetologów przedstawią efekty prac zespołu już na poziomie parlamentarnym. Udało się bowiem stworzyć komisję, która zajmuje się stricte uregulowaniem zawodu kosmetologa. Jest to przełomowy krok, który środowisko powinno wykorzystać jako szansę na zbudowanie pełnej, formalnej struktury wokół zawodu, której nikt nie będzie podważał. Zrobili to fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni, zróbmy również i my. Wówczas nie będzie obaw o przyszłość i dalszy rozwój kosmetologii w Polsce.

  Justyna Gorlicka-Kruk | Inicjatorka i Członek Zarządu Izby Kosmetologów, kosmetolog, technolog chemiczny, nauczyciel zawodu, prelegent podczas konferencji branżowych, właścicielka gabinetów kosmetologii i medycyny estetycznej Gorlicka- Kruk

  Anna Sonntag-Karwala |Prawnik, absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Prawa, kosmetolog; doświadczenie zawodowe zdobyła pracując jako prawnik kancelarii specjalizującej się w zagadnieniach prawa medycznego oraz błędów w sztuce medycznej.

  Marzena Woskowicz | Inicjatorka i Członek Zarządu Izby Kosmetologów, kosmetolog, technolog chemiczny.

  Dariusz Kołtko | Specjalista ds komunikacji Izby Kosmetologów, dziennikarz, manager z doświadczeniem zdobytym w małych i dużych międzynarodowych organizacjach. Wiedza z zakresu projektów internetowych, pracy z marką, produktem. Specjalizuje się w budowie i wdrażaniu strategii marketingowych w internecie. Łączy doświadczenie z zakresu marketingu strategicznego z zarządzaniem projektami. Pracował dla m.in.: Rzeczpospolita, Grupa o2/WP, Axel Springer Polska.

 • Ekskluzywna, skuteczna, komplementarna pielęgnacja na bazie składników aktywnych pochodzenia roślinnego | Anna Drobnik

  Ekskluzywna, skuteczna, komplementarna pielęgnacja na bazie składników aktywnych pochodzenia roślinnego | Anna Drobnik

  Wyodrębnienie efektywnych składników, które mogą przenikać przez barierę skórną stało się dla naukowców sporym wyzwaniem. Okazuje się dzisiaj, że składniki pochodzenia roślinnego uszlachetnione na drodze laboratoryjnej stają się patentami naukowymi. Niejasno brzmiące nazwy patentów, kryją wyjątkowe substancje biologicznie czynne, których skuteczność potwierdza nauka. Pozyskane z roślin  ekstrakty stają się dobrze tolerowane przez skórę, a niektóre oleje z nich pozyskane mają duże powinowactwo do lipidów zawartych w ludzkiej skórze. W obecnej  cywilizacji, w pogoni za długowiecznością, w dobie zanieczyszczonego środowiska coraz częściej przypominamy sobie o Ziemi, naturze, roślinach.

  Anna Drobnik | Absolwentka Kosmetologii oraz Promocji Zdrowia Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego, wykładowca i wicekanclerz ds. rozwoju kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, doświadczony pedagog, szkoleniowiec firmy KLAPP Cosmetics, praktyk w zawodzie. Autorka wielu artykułów o tematyce kosmetycznej, prelegent podczas Kongresów z zakresu Kosmetologii i branży Beauty oraz współautorka podręcznika akademickiego pt. „Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Kosmetologia twarzy.”.

 • Cellulit wciąż na celowniku – multidyscyplinarna diagnostyka, współpraca specjalistów, personalizacja zabiegów, kompleksowa terapia PANEL DYSKUSYJNY

  Cellulit wciąż na celowniku – multidyscyplinarna diagnostyka, współpraca specjalistów, personalizacja zabiegów, kompleksowa terapia PANEL DYSKUSYJNY

  Cellulit jako dolegliwość o wieloczynnikowej etiologii wymaga interdyscyplinarnego podejścia zespołu specjalistów. Zwyrodnienia w tkance podskórnej powinny być sygnałem ostrzegawczym. „Pomarańczowa skórka” to tylko wierzchołek góry lodowej, bo przyczyn tego problemu jest wiele. Jak może wyglądać współpraca specjalistów i personalizacja programów terapeutycznych, która daje szanse powodzenia?

  Anna Kamm | Kosmetolog, pedagog, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku na kierunku Kosmetologia, doktorantka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Katedrze Chemii Medycznej, egzaminator OKE w zawodzie Technik Usług Kosmetycznych. Właścicielka Kliniki Urody Kamelia w Gdańsku. Autorka publikacji z dziedziny kosmetologii.

  Sonia Skalec | Dyrektor Działu Kosmetyki Profesjonalnej w firmie Nova Group. Absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa. Szkoleniowiec i wykładowca z 15-to letnim doświadczeniem. Współautorka książki „Kosmetologia ciała” pod redakcją naukową dr n. med. Kamili Padlewskiej.

  Karolina Broniewska-Łuczak | Z wykształcenia fizjoterapeuta, posiada doświadczenie w zawodzie. Pracowała w gabinetach kosmetycznych.  Interesuję się psychologią i neurobiologią.

 • Optymalne połączenia – czyli jak tworzyć skuteczne mieszaniny kwasów i dobierać stężenia w zależności od problematyki skórnej PANEL DYSKUSYJNY

  Optymalne połączenia – czyli jak tworzyć skuteczne mieszaniny kwasów i dobierać stężenia w zależności od problematyki skórnej PANEL DYSKUSYJNY

  Wyłącznie optymalne połączenia kwasów, idealnie dostosowane do problematyki skórnej będą dawały zadowalające efekty. Na rynku kosmetologicznym dostępny jest ogromny wybór peelingów chemicznych w różnych stężeniach, pH oraz formułach. Jak skutecznie je dobierać i ze sobą łączyć, aby osiągnąć korzystny efekt na skórze?

  dr n. med. Dorota Sołdacka | Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii, adiunkt na Wydziale Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Autorka licznych artykułów w prasie branżowej. Właścicielka gabinetu kosmetologicznego w Gdańsku – Kosmetologia dr Dorota Sołdacka.

   

   

   

   

   

   

   

  Aneta Dzięcielewska | Kosmetolog, kierownik rozwoju marki Bandi Cosmetics. Zajmuje się głównie wdrażaniem nowości, bieżącą ofertą marki, deklaracjami marketingowymi i  śledzeniem trendów. Prowadzi live’y na firmowych profilach społecznościowych oraz nagrywa filmy na kanał YT.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Anna Marcjasz | Związana z kosmetologią profesjonalną od ponad 25 lat. Od ponad 10 lat product manager i specjalista R&D. Prelegent podczas szkoleń i seminariów w kraju i za granicą, autorka tekstów eksperckich do prasy branżowej.

   

   

   

   

   

   

   

   


  Agnieszka Kowalska | Kosmetolog, międzynarodowy, główny szkoleniowiec PeelMission®. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykładowca na wielu konferencjach i kongresach naukowych (polskich i zagranicznych).

 • Laser frakcyjny VS RF mikroigłowa w odmładzaniu twarzy i ciała – co, kiedy i dla kogo. Porównanie technologii, efektów i obszarów zastosowania | Sławomir Sobusiak

  Laser frakcyjny VS RF mikroigłowa w odmładzaniu twarzy i ciała – co, kiedy i dla kogo. Porównanie technologii, efektów i obszarów zastosowania | Sławomir Sobusiak

  Przy dzisiejszym dostępie do różnych technologii, osoba wykonująca zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej może precyzyjniej dobrać aparaturę do danego problemu. Zabieg musi być bezpieczny i efektywny dla pacjenta. A także dawać satysfakcję specjaliście, że zastosował najlepsze rozwiązanie. Co zatem wybrać, jaka technologia i postępowanie będą najlepsze? Leser czy RF, a może to i to?

  Sławomir Sobusiak | Dyrektor zarządzający BTL Polska. Odpowiada za wprowadzanie i sprzedaż urządzeń z działu medycyny estetycznej, dermatologii, uroginekologii oraz SPA & wellness. W branży od 2002 roku. Wykładowca studiów podyplomowych medycyny estetycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz wielu kongresów i konferencji.

 • Enzymy rekombinowane w niwelowaniu defektów estetycznych skóry - terapie twarzy i ciała | dr n. med. Izabela Załęska

  Enzymy rekombinowane w niwelowaniu defektów estetycznych skóry - terapie twarzy i ciała | dr n. med. Izabela Załęska

  Wiele pojawiających się na przełomie życia defektów skórnych nie jest przez nas  akceptowana, a jednocześnie niezwykle trudna do redukcji czy usunięcia. Są to blizny hipo- i hipertroficzne, worki pod oczami czy uporczywe rozstępy i cellulit. Odpowiedzią stały się enzymy rekombinowane, tj. kolagenaza, lipaza i liaza, których działanie zachwyciło specjalistów estetyki. Sprawdź, dlaczego. O enzymach i nie tylko...

  Dr n. med. Izabela Załęska | Międzynarodowy ekspert w kosmetologii. Adiunkt Zakładu Kosmetologii Profesjonalnej AWF w Krakowie i wykładowca Kosmetologii w PWUZ w Nowym Targu. Członek Society of Cosmetic Scientists oraz British Medical Laser Association, European Laser Association, ekspert Instytutu Praktyki Zabiegów Estetycznych. Na co dzień pracuje w Klinice Młodości oraz Podgórskim Domu Urody w Krakowie oraz klinikach medycznych w Londynie. Autorka licznych publikacji.

 • Zabiegi na ciało w przebiegu AZS, łuszczycy i cukrzycy | dr n. med. Kamila Padlewska, Maria Kula

  Zabiegi na ciało w przebiegu AZS, łuszczycy i cukrzycy | dr n. med. Kamila Padlewska, Maria Kula

  AZS należy do zapalnych alergicznych chorób skóry. Łuszczyca to choroba przewlekła i zapalna ze specyficznymi zmianami chorobowymi na skórze. Występowanie zmian prowokują m.in. urazy. Przy cukrzycy, szczególnie tej nieuregulowanej, skóra jest nadmiernie sucha, swędzi i łuszczy się. Jest podatna na zranienia, a rany gorzej się goją. Wszystko to powoduje, że dobór zabiegów na ciało musi być szczególnie przemyślany.

  dr n. med. Kamila Padlewska | Prof. nadzw. w UM MSC – specjalista dermatolog. Jest ekspertem w zabiegach z zakresu dermatologii estetycznej i laserowej. Obecnie prowadzi Klinikę Oricea. Jest autorką wielu publikacji.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Maria Kula | Absolwentka Wyższej Szkoły Fizjoterapii kierunku kosmetologia we Wrocławiu. Od 5 lat pracuje w placówce medycznej Oricea. Specjalizuje się w laseroterapii, pilingach chemicznych, radiofrekwencji, ultradźwiękach, pielęgnacji oraz asyście podczas zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jest autorką artykułów w portalach i prasie branżowej.

 • Skuteczne terapie łączone - rola kosmetyki białej w komplementarnych terapiach anti-aging | Jolanta Gajda

  Skuteczne terapie łączone - rola kosmetyki białej w komplementarnych terapiach anti-aging | Jolanta Gajda

  Kosmetyka biała jest podstawą kosmetologii. Od kilku lat ustępuje jednak miejsca medycynie estetycznej i zabiegom inwazyjnym. Czy słusznie? Podczas wykładu poznasz odpowiedź na pytanie jaką rolę pełni kosmetyka biała w skutecznych procedurach przeciwstarzeniowych i jak układać terapie z aparaturą. W jaki sposób podkreślać znaczenie stosowania kosmetyków profesjonalnych klientom.

  Jolanta Gajda | magister kosmetologii, specjalista ds. szkoleń firmy Nova Group. Z branżą kosmetyczną związana od 2005 roku, najpierw jako kosmetolog, a następnie szkoleniowiec krajowych i międzynarodowych marek kosmetycznych. Specjalista w dziedzinie manualnego liftingu twarzy i łączonych technik anti-aging. W kosmetologii najbardziej ceni interdyscyplinarność i ciągły rozwój.

 • Nużeniec – co musi wiedzieć kosmetolog | dr n. med. Aleksandra Słodka

  Nużeniec – co musi wiedzieć kosmetolog | dr n. med. Aleksandra Słodka

  Wiele aktualnych obserwacji klinicznych wskazuje na związek nużeńca z pewnymi problemami skórnymi. Związek ten nie został jednak jednoznacznie określony. Wiadomo bowiem, że nużeniec występuje także na skórze niezmienionej chorobowo. Na czym zatem polega potencjał chorobotwórczy nużeńców, jakie zmiany skórne mogą sugerować nadmierną kolonizację skóry przez nużeńca, kiedy należy powstrzymać się od wykonania zabiegu i zalecić klientowi wizytę u specjalisty? Odpowiedzi na te pytania stanowią główny cel niniejszego wykładu.

  dr n. med. Aleksandra Słodka | mikrobiolog, uzyskała tytuł doktora w dziedzinie immunologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, wykładowca Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi na kierunkach Kosmetologia i Dietetyka, autorka wielu publikacji naukowych, ekspert i autorka artykułów w czasopismach sektora Beauty&med, prelegent na kongresach branży kosmetologicznej

 • Diagnostyka kosmetologiczna jako podstawowy warunek efektywności i bezpieczeństwa zawodowego | dr n. med. Dorota Sołdacka

  Diagnostyka kosmetologiczna jako podstawowy warunek efektywności i bezpieczeństwa zawodowego | dr n. med. Dorota Sołdacka

  Diagnostyka kosmetologiczna jest istotnym elementem pracy każdego kosmetologa. Właściwe zdiagnozowanie skóry stanowi podstawowy warunek efektywności oraz bezpieczeństwa zawodowego. Wyłączenie właściwe określenie typu, rodzaju oraz kondycji skóry gwarantuje dobór spersonalizowanego skutecznego zabiegu kosmetologicznego. Diagnostyka kosmetologiczna powinna stanowić podstawę działań w pracy każdego kosmetologa.

  dr n. med. Dorota Sołdacka | Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii, adiunkt na Wydziale Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Autorka licznych artykułów w prasie branżowej. Właścicielka gabinetu kosmetologicznego w Gdańsku – Kosmetologia dr Dorota Sołdacka.

 • Bezpieczna dezynfekcja w dobie pandemii - analiza składów i spektrum działania środków biobójczych, stosowanych w salonach kosmetycznych i rekomendowanych do użytku profesjonalnego | dr n. chem. Sebastian Grzyb

  Bezpieczna dezynfekcja w dobie pandemii - analiza składów i spektrum działania środków biobójczych, stosowanych w salonach kosmetycznych i rekomendowanych do użytku profesjonalnego | dr n. chem. Sebastian Grzyb

  Dezynfekcja, czyli odkażanie to pojęcie, które obecnie, w dobie pandemii jest szczególnie ważne. Wszyscy chcemy czuć się maksymalnie bezpieczni. Co jest szczególnie istotne i co należy wiedzieć o drobnoustrojach, środkach chemicznych, aby móc bezpiecznie funkcjonować zawodowo.?Jak skutecznie pozbyć się drobnoustrojów, takich jak bakterie i wirusy? Czym różni się dezynfekcja od antyseptyki? Jakie metody i środki są najlepsze? Jakie preparaty stosować, na co zwrócić uwagę i jak wybrać odpowiedni preparat? Co zawierają popularne preparaty do dezynfekcji? Czy substancje chemiczne do dezynfekcji są dla Nas bezpieczne?

  dr n. chem. Sebastian Grzyb | Rektor Wydziału Inżynierii Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Wykładowca przedmiotów kierunkowych z dziedziny nauk chemicznych, farmaceutycznych i nauk o zdrowiu, na kierunkach kosmetologia, chemia kosmetyczna i pielęgniarstwo. Współpracuje jako konsultant i ekspert z firmami z branży kosmetycznej i farmaceutycznej.

 • Konopie w kosmetologii fakty i mity | Anna Kamm

  Konopie w kosmetologii fakty i mity | Anna Kamm

  Konopie będące rośliną uprawianą od setek lat spełniały w życiu człowieka wiele funkcji. Szturmem zdobyły także rynek kosmetologii. Ich działanie narkotyczne wprowadza jednak wiele pytań o słuszność zastosowania w preparatach pielęgnacyjnych. Podczas wykładu spróbujemy odpowiedzieć na pytania, jak bezpiecznie korzystać z dobroci tej rośliny i na jakie korzyści dla naszej skóry możemy liczyć aplikując substancje zawierające wyciągi z konopi.

  Anna Kamm | Kosmetolog, pedagog, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, doktorantka GUMed, egzaminator OKE w zawodzie Technik Usług Kosmetycznych. Właścicielka Kliniki Urody Kamelia w Gdańsku. Autorka publikacji naukowych i popularno-naukowych z dziedziny kosmetologii i chemii medycznej.

 • Wykorzystanie IPL w zabiegach zamykania naczyń, redukcji przebarwień, leczenia trądziku oraz redukcji zmarszczek | Anna Knapińska

  Wykorzystanie IPL w zabiegach zamykania naczyń, redukcji przebarwień, leczenia trądziku oraz redukcji zmarszczek | Anna Knapińska

  Anna Knapińska | Expert ds. najnowszych technologii w branży beauty i medycyny estetycznej, dystrybutor sprzętu kosmetycznego i medycznego Profi-Med od 2008r., właścicielka gabinetu Centrum Med-Estetica w Warszawie, podcaster – prowadzenie pierwszego podcasu w branży- Zyskowny Biznes Beauty

 • Zabiegi ablacyjne - laser frakcyjny jako kompleksowe narzędzie kosmetologa | Anna Knapińska

  Zabiegi ablacyjne - laser frakcyjny jako kompleksowe narzędzie kosmetologa | Anna Knapińska

  Anna Knapińska | Expert ds. najnowszych technologii w branży beauty i medycyny estetycznej, dystrybutor sprzętu kosmetycznego i medycznego Profi-Med od 2008r., właścicielka gabinetu Centrum Med-Estetica w Warszawie, podcaster – prowadzenie pierwszego podcasu w branży- Zyskowny Biznes Beauty

 • PMU

  <span style="color: black; font-weight: bold;">PMU

 • Kreska kresce nierówna. Eyeliner który zdobi i odmładza + nowości w kresce – cieniowanie - kolorowa kreska, łączenie kolorów | Aleksandra Nowak

  Kreska kresce nierówna. Eyeliner który zdobi i odmładza + nowości w kresce – cieniowanie - kolorowa kreska, łączenie kolorów | Aleksandra Nowak

  Pigmentacja kresek jest nadal zabiegiem, którego zarówno linergistki jak i klientki obawiają się najbardziej. Czy słusznie? Czy oprawa oczu jest tak skomplikowana? Czego boimy się najczęściej? Jak dobrać odpowiedni rodzaj kreski do urody klienta? Jakie pigmenty wybierać i dlaczego? Dowiedz się więcej!

  Aleksandra Nowak | Kosmetolog. Od 10 lat jej pasją jest makijaż permanentny. Jego technik uczyła się u największych światowych ekspertów. Międzynarodowy trener i właścicielka autoryzowanej Akademii Biotek – Centrum Szkoleniowego PMU w Warszawie.

 • Bezpieczeństwo barwników do PMU w kontekście aktualnych wytycznych, regulacji i znajomości parametrów dostępnych produktów | Paweł Pawłowski

  Bezpieczeństwo barwników do PMU w kontekście aktualnych wytycznych, regulacji i znajomości parametrów dostępnych produktów | Paweł Pawłowski

  W sprawie bezpieczeństwa tatuaży PMU nie istnieje aktualnie w Polsce żadne szczególne prawodawstwo, nie ma też w tym zakresie takiego prawodawstwa EU. Jedynie kilka państw UE opracowało własne przepisy w oparciu o zapisy rezolucji Rady Europy z 2008 r. lub rezolucji z 2003 r. Jak przy braku w Polsce wspomnianych wyżej regulacji dokonywać oceny bezpieczeństwa pigmentów? Jakie regulacje UE możemy do tego celu zastosować (REACH , CLP, BPR,  RAPEX)? Jakimi kryteriami i wytycznymi możemy się kierować, aby zminimalizować ryzyko występowania w pigmencie szkodliwych dla zdrowia człowieka składników i na czym te zagrożenia polegają?  Gdzie poszukiwać uzupełniającej wiedzy i informacji o bezpieczeństwie pigmentów? Poznaj prace nad szczegółową regulacją prawną w tym zakresie w ramach UE  (ECHA, RAC, SEAC), ustalenie kryteriów i markerów dla oceny bezpieczeństwa pigmentów.

  Paweł Pawłowski | Prawnik, jego główne zainteresowania  skoncentrowane są na kwestiach  związanych z warsztatem pracy linergistki oraz bezpieczeństwem pigmentów. W tym zakresie ściśle współpracuje z Katarzyną Pawłowską w ramach prowadzonej przez nią PMU ACADEMY oraz dystrybucji pigmentów i urządzeń do PMU marki CLINITA.

 • Subtelny look w PMU - Fine line & mini tatoo, permanentne piegi – chwilowy trend czy nowa jakość i wizja usług PANEL DYSKUSYJNY

  Subtelny look w PMU - Fine line & mini tatoo, permanentne piegi – chwilowy trend czy nowa jakość i wizja usług PANEL DYSKUSYJNY

  Realistyczne brwi, naturalne usta, subtelnie podkreślone oczy oraz fineline & mini tatoo, piegi i róż. Czy to chwilowy trend, czy też nowa jakość? Podczas spotkania dowiesz się, jakie są najnowsze trendy w pigmentacji i dlaczego dążenie do naturalnego efektu zabiegów będzie przyszłością na rynku beauty.

  Daria Jurałowicz-Boratyńska | Kosmetolog, trener, mistrzyni makijażu permanentnego. Twórczyni techniki mikropigmentacji piegów oraz metody pigmentacji brwi u pacjentów z alopecją. Właścicielka salonu LE CONTOUR w Legionowie.

   

   

   

   

   

   

  Agnieszka Majewska | Linergistka, wicemistrzyni świata w makijażu permanentnym, zalożycielka maderm esthetic oraz programu „permanentnie piękna” dla pacjentek onkologicznych. Twórca pigmentów i urządzeń. Prekursorka pigmentacji różu na policzkach.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Aneta Swatek | Linergistka, trener. Prekursorka naturalnego wyglądu w PMU. Zdobywczyni prestiżowych nagród, w tym Pucharu Świata i Polski. Stworzyła wiele technik pigmentacji, m.in. Wild Brows, pigmentację męskich brwi i brody. Ekspert PMU w TV.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Marianna Czerniak | Absolwentka Akademii Ekonomicznej i dyplomowany kosmetolog, linergistka, trener makijażu permanentnego, wykładowca akademicki GWSH w Katowicach. Autorka pigmentacji kresek techniką „Smoothliner”. Właścicielka Perfect Lines Studio.

 • Laser czy remover? Od czego zależy wybór metody usuwania nieudanych makijaży permanentnych? | Justyna Grondke-Trąbska

  Laser czy remover? Od czego zależy wybór metody usuwania nieudanych makijaży permanentnych? | Justyna Grondke-Trąbska

  W branży PMU zdarzają się błędy techniczne i nieudane pigmentacje. W trakcie wykładu przeanalizujemy takie przypadki oraz omówimy wady i zalety różnych korekcji. Czy każdy pigment da się usunąć laserowo? Jaki wpływ ma pH removera na skórę i pigment? Co wpływa na trudność usunięcia pigmentu ze skóry? Jak najtrafniej wybrać metodę radzenia sobie z problemem?

  Justyna Grondke-Trąbska | Socjolog i dyplomowana kosmetyczka, linergistka, trener makijażu permanentego oraz bezlaserowego usuwania metodą PigmentOff. Prowadzi gabinet kosmetyki profesjonalnej i centrum szkoleniowe „Aesthetic”na szczecińskim Podzamczu. Organizatorka szkoleń z zakresu PMU oraz social marketingu.

 • Mikropigmentacja skóry głowy i zarostu | Iwona Marciniak

  Mikropigmentacja skóry głowy i zarostu | Iwona Marciniak

  Omówimy najczęstsze problemy i istotne aspekty profesjonalnej mikropigmentacji skóry głowy. Ten rodzaj mikropigmentacji odtwórczej i kamuflującej jest stosowany u kobiet i mężczyzn. W przypadku łysienia androgenowego, plackowatego, przebytych chorób czy urazów pacjenci mają szansę odzyskać komfort i pewność siebie. To także sztuka kamuflażu blizn i miejscowych ubytków owłosienia.

  Iwona Marciniak | Międzynarodowa mistrzyni, jurorka i trenerka mikropigmentacji estetycznej i paramedycznej. Od 2014 roku prowadzi również firmę w Pekinie, gdzie wykonuje mikropigmentacje dla klientów z całego świata oraz szkoli chińskich specjalistów.

 • RZĘSY I BRWI

  <span style="color: black; font-weight: bold;">RZĘSY I BRWI

 • Czy wiesz na czym pracujesz – chemia produktów – co musi wiedzieć każda stylistka rzęs? | Joanna Siruga

  Czy wiesz na czym pracujesz – chemia produktów – co musi wiedzieć każda stylistka rzęs? | Joanna Siruga

  Dowiedz się, jak działają produkty do stylizacji rzęs, jakich substancji nie należy ze sobą łączyć, a jakie zapewniają idealną przyczepność i trwałość. Podczas wykładu dowiesz się, jak oszczędzać czas oraz pracować efektywniej, wybierając świadomie produkty dla każdej klientki.

  Joanna Siruga | Współzałożycielka marek JoLash, Safewax, Natural i Beauty, Organic Lash Botox. Międzynarodowy mastertrainer oraz sędzia mistrzostw stylizacji rzęs i brwi. Specjalistka w liftingu rzęs i reprezentantka australijskiej marki Elleebana. Autorka artykułów w prasie branżowej i pierwszego opatentowanego podręcznika z ćwiczeniami dla stylistek rzęs The Lashbook. 

 • Architektura i geometria brwi w pracy z henna pudrową | Natalia Modzelewska-Kopeć

  Architektura i geometria brwi w pracy z henna pudrową | Natalia Modzelewska-Kopeć

  Stylizacja brwi ewoluuje. Ważne jest nie tylko poprawne nałożenie koloryzacji, ale niezwykle istotna stała się architektura i geometria brwi. Odpowiednio wykonany zabieg wymaga umiejętnego wyznaczenia punktów i linii, aby ustrzec się przed asymetrią. Nadanie właściwego kształtu oraz praca zgodna z naturą brwi podczas nakładania henny organicznej, to nowy etap, którego trzeba się nauczyć.

  Natalia Modzelewska-Kopeć | Kosmetolog i szkoleniowiec, na stałe współpracuje z BrowXenna® Polska. Talent, ciężka praca i pasja pozwoliły jej uzyskać w ubiegłym roku certyfikat Top-Artist Lash&Brow Academy by Irina Levchuk. Z henną pudrową pracuje od pojawienia się jej na polskim rynku.

 • Henna hennie nierówna - wszystko co musisz wiedzieć o produktach do koloryzacji w stylizacji brwi | Joanna Siruga

  Henna hennie nierówna - wszystko co musisz wiedzieć o produktach do koloryzacji w stylizacji brwi | Joanna Siruga

  Dowiedz się wszystkiego o składach henny proszkowej, pudrowej i żelowej i bądź świadoma różnic między poszczególnymi produktami. Henna jest z nami w gabinetach już od lat, jednak w ostatnim czasie nastąpiło zatrzęsienie nowych produktów na rynku. Jak zatem sprawdzić, która henna jest najlepsza i jakimi cechami należy się kierować przy wyborze? Stężenia, barwniki i substancje odżywcze, poznasz ich wszystkie tajemnice podczas wykładu.

  Joanna Siruga | Współzałożycielka marek JoLash, Safewax, Natural i Beauty, Organic Lash Botox. Międzynarodowy mastertrainer oraz sędzia mistrzostw stylizacji rzęs i brwi. Specjalistka w liftingu rzęs i reprezentantka australijskiej marki Elleebana. Autorka artykułów w prasie branżowej i pierwszego opatentowanego podręcznika z ćwiczeniami dla stylistek rzęs The Lashbook. 

 • Light volume – lekkie objętości w praktyce. Najczęstsze problemy, wybór produktów, ważne aspekty udanej stylizacji rzęs PANEL DYSKUSYJNY

  Light volume – lekkie objętości w praktyce. Najczęstsze problemy, wybór produktów, ważne aspekty udanej stylizacji rzęs PANEL DYSKUSYJNY

  Uczestnicy dowiedzą się, jakie są istotne zasady stylizacji rzęs oraz dobór produktów zapewniających trwałość. Jak przygotować naturalne rzęsy do zabiegu, dopasować stylizację do oka, dobrać grubość, długość oraz skręt rzęs syntetycznych. Jakie są konsekwencje wykonania źle dobranych stylizacji. Jak postępować po zabiegu i co powinna wiedzieć klientka.

  Ala Rio | Międzynarodowy ekspert w stylizacji rzęs i brwi. Autorka wielu publikacji, Lash-blogger. Współorganizatorka pierwszych w Polsce międzynarodowych mistrzostw i konferencji na temat stylizacji rzęs. Współzałożycielka czasopisma „Lash Me!”.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Aneta Mucha | Mistrzyni Polski i Świata w Stylizacji Rzęs 2019. Laureatka Międzynarodowych Mistrzostw Amber Eyes 2018. Instruktorka AlaRio, właścicielka Salonu Stylizacji Rzęs w Końskich.

   

   

   

   

   

   

   

  Michalina Mielnicka | Właścicielka LaVish Beauty Studio w Gdańsku. Stylistka rzęs i okolic oczu, prowadzi autorski blog o stylizacji rzęs Lash Artistry Poland oraz publikuje w branżowej prasie. Stylistka Roku 2018 marki Jolash.

   

   

   

   

   

   

   

  Anna Chrostowska  | Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, dyplomowana kosmetyczka i instruktorka stylizacji rzęs i brwi Noble Lashes. Właścicielka akademii Anagen, autorka programów szkoleniowych, publikacji branżowych, sędzia międzynarodowych mistrzostw.

 • Stylizacja męskich brwi – zabieg na czasie | Aleksandra Buława

  Stylizacja męskich brwi – zabieg na czasie | Aleksandra Buława

  Męska Stylizacja Brwi jest coraz popularniejszym zabiegiem, równocześnie wymagającym dużego poczucia estetyki oraz wiedzy produktowej ze strony stylistki. Profesjonalne wykonanie pozwoli mężczyznom cieszyć się naturalnym efektem, dlatego idealnie dobrane produkty oraz technika to klucz do tego zabiegu. Podczas wykładu poznacie tajniki pracy z klientem oraz bezpiecznymi produktami w męskiej stylizacji. Prowadząca zdradzi Wam osobisty Must Have męskiej stylizacji.

  Aleksandra Buława | Wielokrotna mistrzyni podczas mistrzostw stylizacji rzęs i brwi. Sędzia podczas mistrzostw. Założyciel Marki Lexelle Beauty, dystrybutor oraz producent produktów do stylizacji rzęs i brwi. Założyciel Akademii Szkoleniowej Lexelle Beauty. Właściciel  Atelier #1 w Świnoujściu. Od 6lat w Branży Beauty.

 • PAZNOKCIE

  <span style="color: black; font-weight: bold;">PAZNOKCIE</span>

 • Puść oczko Klientce - wielowymiarowe stylizacje paznokci | Małgorzata Kruś

  Puść oczko Klientce - wielowymiarowe stylizacje paznokci | Małgorzata Kruś

  Niezwykłe Show - Master Educator - Gosi Kruś, której prace podbiły serca wielu kursantek w Polsce i za granicą. Zainspirowana wielowymiarowością lakierów hybrydowych z efektem 9D połączonych metaliczną poświatą, tworzy kosmiczne dzieła sztuki. Poznaj najgorętszy trend 2020/2021 roku -  MULTI-DIMENSIONAL NAILS!

  Małgorzata Kruś | Certyfikowana Master Educator MollyLac, dla której stylizacja paznokci to pasja i styl życia. Od 13 lat kreuje perfekcyjne paznokcie metodą żelową, która najbardziej przypadła jej do gustu. Od 2015 roku rozpoczęła pracę jako instruktor, prowadząc pokazy i warsztaty w całej Polsce.

 • Poprawna technika podkładania szablonów w pracy salonowej | Joanna Kuskowska

  Poprawna technika podkładania szablonów w pracy salonowej | Joanna Kuskowska

  Praca z szablonami spędza sen nie jednej z nas. Jak poprawne dopasować szablon w oparciu o budowę naturalnego paznokcia? Jaki wybrać kształt z bogatej oferty dostępnych na rynku szablonów? Jak wyeliminować najczęstsze błędy tak, by praca z szablonem była szybka i przyjemna? Na te i wiele innych pytań otrzymacie odpowiedzi oparte o podstawowe zasady matematyki! Tutaj nie ma żadnych tajemnic! Wszystko jest jasne! Musisz to po prostu zobaczyć! Ćwicz razem z nami, a zobaczysz jakie to proste! 

  Joanna Kuskowska | Sędzia Techniczny Światowych Mistrzostw Stylizacji Paznokci Nailpro Europe Competitions. Silver Instruktor Nailpro Europe Competitions. Master Instruktor NC Nails Company International. Prowadząca 1 z ośrodków NC Nails Company International Academy. Prowadząca Team Junior Instruktor NC Nails Company International Academy. Czynny uczestnik międzynarodowych mistrzostw stylizacji paznokci z wieloma osiągnięciami. Właścicielka szkoły stylizacji paznokci. Autorka wielu artykułów w czasopismach branżowych. Aktywna zawodowo stylistka paznokci.

 • Jesienno-zimowy powiew One Stroke | Mariola Pawłowska-Włodarczyk

  Jesienno-zimowy powiew One Stroke | Mariola Pawłowska-Włodarczyk

  Niecodzienna odsłona zdobień salonowych wykonanych techniką one stroke, technika która umożliwia efektowne oraz szybkie zdobienia salonowe. Podczas wykładu poznasz zasady pracy jednym ruchem pędzla, dowiesz się jak poprawnie mieszać i łączyć kolory, jak wykonać spójką kompozycję i rozplanować zdobienie na paznokciach.  Poznasz tajniki jednej z najpiękniejszych technik zdobień.

  Mariola Pawłowska-Włodarczyk | International Master Educator BrillBird. Główny Instruktor marki BrillBird w Polsce.. Sędzia Techniczny Światowych Mistrzostw Stylizacji Paznokci Nailpro Europe Competitions. Silver Instruktor Nailpro Europe Competitions . Współpracuje z prasą branżową pisząc artykuły edukacyjne. Instruktor Stylizacji Paznokci z wieloletnim stażem, prowadzi Akademię Szkoleniową  w Kielcach szkoląc stylistki oraz instruktorki  według autorskich programów szkoleniowych. W branży od 2007 roku.

 • Manicure pilnikowy - must have Twojego salonu! | Ruslana Ruzhytska

  Manicure pilnikowy - must have Twojego salonu! | Ruslana Ruzhytska

  Manicure pilnikowy to manicure przyszłości! To filozofia, w której nie ma miejsca na uszkodzenia czy przepiłowania. To przyjemność w czystej postaci! To pielęgnacja dająca relaks i wygodę Twojego klienta. To technika, która dzięki użyciu jednorazowych pilników sprawia, że zabieg jest całkowicie bezpieczny. Wykonany bez użycia wody i jakichkolwiek preparatów zmiękczających czy ostrych nożyczek i zestawu specjalistycznych frezów! Powiesz "niemożliwe"? A jednak! Są tylko dwa pilniki i Twoje umiejętności.

  Ruslana Ruzhytska | Ekspert stylizacji paznokci z 22 letnim doświadczeniem. Wielokrotny zwycięzca Międzynarodowych Mistrzostw Stylizacji Paznokci. Autorka unikalnych technik manicure. Prelegent na licznych eventach i pokazach branżowych. Sędzia Główny Światowych Mistrzostw Stylizacji Paznokci Nailpro Europe Competitions. Gold Instruktor Nailpro Europe Competitions.

 • Męski manicure w praktyce | Viktoriia Klopotova

  Męski manicure w praktyce | Viktoriia Klopotova

  Czy zastanawiało Cię kiedykolwiek, czym różni się manicure męski od wszystkich innych, oferowanych na rynku usług kosmetycznych? To, że w 99% nie wykonujemy tradycyjnej stylizacji paznokci, hybrydy czy tytanu to raczej wiadomo. Mamy na myśli tutaj bardziej podejście do tematu budowy paznokci i specyfiki klienta z którego mamy obsłużyć - mężczyzny. Zastanawiasz się czy pracować tak samo jak z klientkami? Czy manicure kombinowany wykonujemy taka samą techniką jak zawsze? Czym się kierować, by wykonana usługa była prawdziwą konkurencją dla innych salonów w okolicy? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziesz podczas wykładu.

  Viktoriia Klopotova | Ekspert z 22-letnim doświadczeniem w branży paznokciowej. Wielokrotna Mistrzyni najbardziej prestiżowych mistrzostw świata NAILPRO Cup Finale — IBS Las Vegas, 2015-2017. 4–krotna zdobywczyni mistrzostw «Olimpic Nail Competition», 2012. Mistrzyni Europy 2009, 2-krotna Vice-Mistrzyni Europy 2007, 2010, Mistrzyni Ukrainy, 2004. Autorka licznych technologii i artykułów do magazynów branżowych Ukrainy, Rosji, Rumunii, Polski, Szwecji, USA. Autorka i twórca kształtu sztucznego paznokcia PIPE (2005). Globalny partner i sędzia Światowych Mistrzostw Stylizacji Paznokci NAILPRO USA COMPETITIONS. Dyrektor Światowych Mistrzostw Stylizacji Paznokci NAILPRO EUROPE COMPETITIONS.

 • Zimowa odsłona ikon – zdobienie paznokci | Katarzyna Wojtczak

  Zimowa odsłona ikon – zdobienie paznokci | Katarzyna Wojtczak

  Spotkanie ma na celu w sposób przyswajalny i rzeczowy rozwiać wszelkie obawy oraz wątpliwości w malowaniu ikon. Uczestnicy zobaczą jak wykonać ikony w szybki sposób, tak by było to wykonalne w warunkach salonowych. Zdobienia wzbogacone zostaną akcesoriami świątecznymi. Prowadząca pokaże również szybkie techniki cieniowania, by postać nie była płaska a zdobienie jak najbardziej realne w czasie trwania stylizacji salonowej.

  Katarzyna Wojtczak | Pochodzi z samego serca Indigo, głównej siedziby w Łodzi. Wieloletni instruktor artystyczny i techniczny. Jedne z najważniejszych zdobytych trofeów to 2-wice mistrzostwo świata Nailpro Munchen  11 th Worldcup Nailart 2019, Nailart Champion Nailympion Competition Spain 2018, Winner of winners  Nailympion Swiss 2018. Słynie z precyzji, detalu oraz niestandardowych połączeń w stylizacjach.

 • Bombki, prezenty, choinki - bożonarodzeniowy Nail Art | Karolina Kurant

  Bombki, prezenty, choinki - bożonarodzeniowy Nail Art | Karolina Kurant

  Hoł! Hoł! Hoł! Wielkimi krokami nadchodzi ulubiona pora roku wielu Stylistek. Czas idealnej czerwieni na paznokciach i pięknych zimowych zdobień. Jak zaoszczędzić czas na wykonanie szybkich, salonowych i równie przepięknych zdobień w krótkim czasie? Podczas wykładu prowadząca  zaprezentuje, jak przy pomocy 4 produktów wykonać takie zdobienia.

  Karolina Kurant  | Właścicielka Salonu Beauty For You Karolina Kurant. Stylistka oraz Master Educator Aba Group.

 • 5 żeli do stylizacji paznokci, które ułatwią Ci pracę | Lena Kurach

  5 żeli do stylizacji paznokci, które ułatwią Ci pracę | Lena Kurach

  Coraz częściej zwracamy uwagę na tempo pracy, szkolimy się z nowych technik, szukamy błędów podczas stylizacji i eliminujemy je. A tempo nie przyspiesza... Tym razem sprawie przyjrzymy się z drugiej strony! Podczas pokazu poznacie żele, które zamiast utrudniać - ułatwiają pracę. Prowadząca scharakteryzuje je dla Was i pokażę jak szybko i łatwo je aplikować. Aby wreszcie tempo przyspieszyło!

  Lena Kurach | Mistrzyni Świata Technicznej Stylizacji Paznokci Nailympia. 95-krotna Mistrzyni Międzynarodowych konkursów Stylizacji Paznokci. Właścicielka oraz kreatorka marki Q, założycielka Centrów Szkoleniowych Better Nails. Autorka i pionierka techniki bezcążkowego manicure w Polsce, inspiratorka różnych technik manicure bez naruszania ciągłości tkanki. Jej autorska, oryginalna metoda pod nazwą NSM - Non Scissors Manicure znana jest w całej Europie.

 • Jak sobie ułatwić - i przyspieszyć - pracę w salonie? Przegląd najnowszych akcesoriów dostępnych w dziedzinie stylizacji paznokci | Paulina Pastuszak

  Jak sobie ułatwić - i przyspieszyć - pracę w salonie? Przegląd najnowszych akcesoriów dostępnych w dziedzinie stylizacji paznokci | Paulina Pastuszak

  Pracuj mądrze - nie ciężko. Ta maksyma należy do moich ulubionych. Od wielu lat prelegentka uczy technik szybkiego frezowania, podkładania szablonów oraz odpowiedniego zarządzania czasem w gabinecie manicure, a teraz chcąc dodatkowo ułatwić sobie życie, sięgnęła po kilka akcesoriów. Niektóre po prostu są nowatorski i mają na celu ułatwić życie stylistom.

  Paulina Pastuszak | Jedna z nielicznych światowych edukatorek szkoląca od Meksyku, USA, Peru, Capo Verde przez znaczną część Europy, Malediwy, Indie, Sri Lankę, Mongolię, Mauritius, Wietnam aż po Tajlandię. Zdobywczyni Pucharu Świata WorldCup Nail Art w Monachium i wielokrotna jurorka międzynarodowych mistrzostw. Paulina to również autorka kilkuset artykułów w prasie branżowej, prelegentka kongresów kosmetycznych, autorka technik Tempo pracy, Deep Gel Manicure, MetaLOVE, CoverEXPRESS, One Stroke 3D i autorka bestsellerowego Leksykonu Stylizacji Paznokci „Wyssane z palca"i Workbooków. Szerszej publiczności znana jest jako host programu „Kosmetyczne rewolucje" w TVN Style oraz prowadząca NailTakShow „Wyssane z palca" na YouTube. Właścicielka Akademii stylizacji paznokci w Katowicach. Dyrektor programowa kongresu City of Nails, twórczyni mistrzostw wiedzy teoretycznej Master BRAIN.

 • BIZNES

  <span style="color: black; font-weight: bold;">BIZNES

 • Pracuję dużo, ale zarabiam niewiele – co zrobić, żeby poprawić sytuację finansową salonu? | Anna Wydra-Nazimek

  Pracuję dużo, ale zarabiam niewiele – co zrobić, żeby poprawić sytuację finansową salonu? | Anna Wydra-Nazimek

  Jak to możliwe, że pracuję w salonie od rana do wieczora, a mimo to niespodziewany, większy wydatek jest dla mnie dużym problemem? Dlaczego mimo sporej liczby klientek nie udaje mi się odłożyć większej sumy pieniędzy? Jak to zmienić? Skorzystaj z wykładu, podczas którego dowiesz się:
  - co zrobić, żeby Twoje ciężka praca w salonie przekładała się na konkretne rezultaty finansowe,
  - jak zwiększyć zyski, zredukować koszty i rozsądnie gospodarować salonowymi finansami,
  - jak lepiej wykorzystać swój potencjał i zwiększyć efektywność swojej pracy?

  Anna Wydra-Nazimek | mgr kosmetolog, specjalistka do spraw marketingu i zarządzania w branży beauty, szkoleniowiec. Autorka bloga gabinetodzaplecza.pl oraz kilkudziesięciu e-booków, w których dzieli się wiedzą na temat prowadzenia zyskownego gabinetu beauty, szczególnie w obszarze marketingu, finansów, organizacji pracy, branżowych regulacji prawnych oraz rozwoju zawodowego i osobistego.

 • Czego nie robić w social mediach? | Marta Fiłoń

  Czego nie robić w social mediach? | Marta Fiłoń

  Dlaczego pod Twoimi postami jest mało „lików” i komentarzy? Od roku inwestujesz w reklamę i nie masz z tego żadnego klienta? Lub masz już dosyć płacenia agencji marketingowej za prowadzenie Twoich social mediów, bo to nie działa? Dobrze trafiłaś! Podczas wykładu pokażę 5 typowych błędów, przez które klienci nie zauważają Twoich postów na FB. Pokażę też plan zdobywania klientów z FB i IG – jedyny właściwy dla branży beauty.

  Marta Fiłoń | Trener biznesu spa&beauty, szkoleniowiec z zakresu sprzedaży, marketingu usług i produktów oraz zarządzania zespołem. Autorka publikacji w pismach branżowych i  materiałów szkoleniowych dla managerów i specjalistów branży beauty. Prowadzi szkolenia otwarte Akademii Managera Spa&Beauty, jak i dedykowane konkretnym klientom.

 • Kampanie online w duchu low-budget | Wojciech Bizub

  Kampanie online w duchu low-budget | Wojciech Bizub

  Jak skutecznie reklamować firmę za mniej niż 500 zł miesięcznie? Co o marketingu musi wiedzieć absolutnie każdy właściciel salonu? Poznaj 12-etapową ścieżkę rozwoju firmy przez sprzedaż (low-budget) oraz najskuteczniejsze taktyki marketingowe na 2020 rok.

  Wojciech Bizub | Copywriter. Właściciel agencji marketingowej WBIZNES. Wykładowca akademicki MBA na ASBiRO i prelegent największych konferencji biznesowych w Polsce. Twórca kursów online i jeden z najpopularniejszych podcasterów biznesowych.

 • Czy jesteś przygotowana do kontroli sanepidu? Check-lista i procedury branży beauty | Dorota Kalinowska

  Czy jesteś przygotowana do kontroli sanepidu? Check-lista i procedury branży beauty | Dorota Kalinowska

  Podstawą ograniczania zakażeń w salonie beauty jest stałe podnoszenie skuteczności szeroko pojętej higieny zakładu pracy. Postępowanie takie eliminuje ogniwa zakażenia w łańcuchu epidemicznym. Najważniejsze z działań to codzienne czyszczenie, sprzątanie pomieszczeń i sprzętów za pomocą odpowiednich środków i w odpowiedni sposób. Szczególną uwagę należy zwrócić na gabinety zabiegowe w których dochodzi lub może dojść do przerwania ciągłości naskórka.Sanepid jest instytucją, która nie tylko kontroluje ale także wspiera i doradza. Wielu z inspektorów pełni rolę nauczycieli, poświęcają swój czas aby edukować sektor beauty. Na postawie analizy rynku oraz spotkań z powiatowymi inspektorami sanitarnymi powstała lista kontrolna dotycząca higieny zakładu pracy. Na wykładzie poruszone zostaną wszystkie zagadnienia z listy a każdy uczestnik będzie mógł zadawać pytania i rozwiewać swoje wątpliwości. Poruszone zostaną istotne aspekty obowiązkowej dokumentacji w tym procedur oraz instrukcji sanitarno-higienicznych, orzeczeń lekarskich oraz kart higieny na dane stanowisko pracy. Przywołane zostaną najważniejsze przepisy na których opiera się inspekcja w trakcie kontroli oraz obowiązki każdego podmiotu beauty. Prelekcja to także omówienie wyjątkowo trudnych zagadnień jak postępowanie z brudną bielizną czy odpadami medycznymi, jak postępować w sytuacji gdy nie ma regulacji w przepisach, do czego się odnieść lub na co powoływać. Zapraszam na ciekawe i wyczerpujące prelekcje z zakresu higieny i profilaktyki przeciwzakażeniowej w sektorze beauty. Wykład przeznaczony jest dla każdego pracownika branży beauty w tym działalności mobilnych.

  Dorota Kalinowska | Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego kierunku Zdrowie Publiczne. Specjalista w zakresie higieny branży beauty. Przez 13 lat prowadziła salony kosmetyczno- fryzjerskie, uczestniczyła w szkoleniach i treningach dla pracowników. Posiada doświadczenie zabiegowe i administracyjne. Od roku 2016r. nauczyciel praktycznej nauki zawodu – kosmetyki i fizykoterapii a także higieny i bhp. Auditor oraz pełnomocnik systemów ISO, inspektor BHP, specjalista ds. dekontaminacji narzędzi, szkoleniowiec z zakresu higieny i dekontaminacji narzędzi. Uczestnik etapu opiniowania projektu rozporządzenia MZ w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnohigienicznych z dnia czerwca 2019r. Redaktor artykułów do gazet branżowych i bloga; członek Polskiego Stowarzyszenia Sterylizacji Medycznej, Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa. Prezes Zarządu grupy spółek obsługaSPA.pl

 • MASTERCLASS BY MAKE-UP TRENDY

  <span style="color: black; font-weight: bold;">MASTERCLASS BY MAKE-UP TRENDY</span>

 • Make-up - Jak stworzyć dobry edytorial? | Marcjanna Gładkowska, Natalia Łowicka

  Make-up - Jak stworzyć dobry edytorial? | Marcjanna Gładkowska, Natalia Łowicka

  Edytorial beauty to seria zdjęć pokazujących piękno makijażu, stylizacji i urodę modelki. Jednak nie każdy piękny makijaż uwieczniony na zdjęciu jest dobrym materiałem do publikacji w magazynie. Na spotkaniu prowadzące zdradzą sekrety udanych edytoriali i odpowiedzą na nurtujące pytania: Jak znaleźć i dopracować pomysł na sesję zdjęciową? Jak dobrać zespół do współpracy: modelkę, fotografa i innych twórców? Jak zaplanować i wykonać serię makijaży fotograficznych?

  Marcjanna Gładkowska | Dyrektor Szkoły Wizażu i Stylizacji Vena Art, mistrz kosmetyki i wizażu. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt publikacji w magazynach krajowych i zagranicznych. Ekspertka do spraw makijażu i organizacji sesji beauty.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Natalia Łowicka | Fotograf prowadząca studio Atelier Natalia Łowicka, autorka kilkudziesięciu publikacji beauty. Kreatorka treści wizualnych i twórca autorskiego szkolenia „Makijaż i fotografia jako ścieżka kariery wizażysty”.

 • Szablony i aplikacja biżuteryjna jako element makijażu kreacyjnego, inspirowanego obecnymi trendami fashion | Beata Bojda

  Szablony i aplikacja biżuteryjna jako element makijażu kreacyjnego, inspirowanego obecnymi trendami fashion | Beata Bojda

  Wizażystka przygotowała omówienie wybranych trendów,   między innymi pracami Isamayii French, które stworzyła do jesienno - zimowej kolekcji Giambattisty Valli.  Rola projektu i praca w oparciu o wcześniej przygotowane inspiracje. Technika pracy z szablonami oraz sposób ich przygotowania. Aplikacja elementów biżuteryjnych. Przygotowanie skóry i rola pielęgnacji w makijażu fashion.

  Beata Bojda | Makijażystka, stylistka, projektantka. Dwukrotnie otrzymała tytuł Artysty Roku. W 2018 roku, w kategorii – Edytorial oraz w 2015 roku, w kategorii – Debiut. Wyróżniona prestiżowym tytułem „Beauty Industry Icon” w 2015 roku. Absolwentka wzornictwa w łódzkiej Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania, gdzie obroniła się na kierunku projektowanie ubioru unikatowego, co jest widoczne w jej pracach, gdzie całość stylizacji jest równie ważna jak makijaż. Jej autorski projekt ETNO, w którym połączyła elementy sztuki ludowej, współczesną modę praz nowatorski makijaż, zyskał uznanie na całym świecie i był pokazany w londyńskiej THE BRICK LANE GALLERY, w Paryżu w ramach prezentacji  sztuki i kultury polskiej oraz w kilku miastach w Polsce: w Krakowie, Ustce, Łodzi i Bielsku Białej. Obecnie wykładowca makijażu fashion w krakowskiej „Artystycznej Alternatywie”.

 • Makijaż ślubny z kolorem | Ewelina Zych

  Makijaż ślubny z kolorem | Ewelina Zych

  Makijaż ślubny to nie tylko neutralne brązy i beże, pokażę Wam jak w makijaż ślubny z powodzeniem można wpleść odrobinę koloru.  Dowiesz się jak tworzyć użytkowy makijaż ślubny z kolorem za pomocą cieni matowych oraz pigmentów. Poznasz technikę tworzenia miękkich przejść pomiędzy pigmentami. Dowiesz się jak stworzyć rozświetlone perfekcyjne oko bez efektu ciężkości. Wizażystka pokaże pracę na mokrych i suchych produktach. Wszystkie techniki z powodzeniem wykorzystasz w makijażach ślubnych na swoich klientkach.

  Ewelina Zych | Wizażystka z 18-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w makijażu matowym i makijażu fotograficznym. Współpracuje ze szkołami wizażu, prowadzi szkolenia w całej Polsce i za granicą.  Na co dzień prowadzi warsztaty w swoim studio w Sosnowcu. Pasja i zaangażowanie zaowocowały wieloma sukcesami zawodowymi w świecie wizażu.  Największym sukcesem jest współpraca z marka Ibra Makeup.  Stworzyła paletę swojego autorstwa  (premiera we wrześniu 2019 r.), A także dwóch modeli rzęs Ibra CHIC CHIC 30 i CHIC CHIC 40. Rok 2020 zaowocował w zagraniczne wyjazdy na MasterClass w różnych rejonach Europy, a także stworzenie własnej linii luksusowych pędzli do makijażu.  Wielokrotna jury Mistrzostw Makijażu.

 • Trendy w makijażu oka. Foxy eyes. | Kasia Sujka

  Trendy w makijażu oka. Foxy eyes. | Kasia Sujka

  Zapraszamy na wyjątkowy pokaz makijażu, podczas którego dowiesz się jak uzyskać spektakularny efekt FOXY EYES. Jaki produkt wybrać aby kreska linerowa była precyzyjna. Jak poradzić sobie, kiedy eyeliner zabrudzi nam wcześniej wykonany makijaż oka. Szybkie i efektowne blendowanie powieki, tak aby podkreślić kształt oka modelki. Dobór idealnego podkładu oraz kosmetyków do uzyskania efektu GLOW.  Konturowanie a kształt twarzy modelki.  Wykorzystaj proporcje, tak aby podkreślić to co w Twojej modelce najpiękniejsze.

  Kasia Sujka | Absolwentka Francuskiej Akademii Makijażu i Charakteryzacji. Związana z zawodem wizażysty od 2004 roku. Właścicielka Studia, w którym szkoli wizażystów tworząc autorski program dopasowany do potrzeb kursantów. Wykładowca makijażu z 12-letnim stażem.  Doświadczenie  zdobywa  od wielu lat czynnie biorąc udział w sesjach zdjęciowych czy produkcjach TV.

 • STOPY

  <span style="color: black; font-weight: bold;">STOPY</span>

 • Stopy - Studium przypadków dla zaawansowanego podologa| Dominika Bilik

  Stopy - Studium przypadków dla zaawansowanego podologa| Dominika Bilik

  Podolog często jest pierwszym kontaktem pacjenta w zakresie problemów paznokci. Z drugiej strony, podolodzy bywają też ostatnią deską ratunku tych, którzy przeszli przez wiele terapii dermatologicznych, które nie dawały oczekiwanych efektów. Dlatego istotne jest, by podolog jako specjalista "od stóp" do perfekcji opanował naukę zajmującą się chorobami paznokci - onychologię. Właściwie podejście do tematu i współpraca ze środowiskiem lekarskim w niektórych przypadkach może nawet ocalić życie pacjenta. Prowadząca przedstawi studium przypadków: Onychomatricoma, Glomus Tumor, Osteochondroma, Round Cell Sarcoma. Współpraca podologa i chirurga jako droga do odzyskania prawidłowego wzrostu płytki paznokciowej - studium przypadku przerostu guzowatości paznokciowej.

  Dominika Bilik | podolog, instruktor, od 11 lat właścicielka Dolnośląskiego Centrum Zdrowej Stopy we Wrocławiu. Właścicielka marki PodoLogicznie, organizatorka ogólnopolskich konferencji, wykładowca akademicki. W pracy badawczej zdecydowanym konikiem jest onychologia i choroby z autoagresji. W codziennej pracy współpracuje z chirurgiem, fizjoterapeutą i dietetykiem klinicznym celem pełnego zaopatrzenia pacjenta.

 • Wrastające paznokcie - innowacyjne i skuteczne metody korekcji | Daniel Abratkiewicz

  Wrastające paznokcie - innowacyjne i skuteczne metody korekcji | Daniel Abratkiewicz

  Współczesna podologia skutecznie radzi sobie z problemem wrastających paznokci oferując innowacyjne rozwiązania. Niewłaściwe skracanie paznokci, urazy mechaniczne, zaburzona biomechanika chodu to jedne z głównych przyczyn tego problemu. Podolog decyduje o wyborze zabiegu w zależności od rodzaju wrastających paznokci sięgając po innowacyjne i sprawdzone rozwiązania.

  Daniel Abratkiewicz | Pasjonat, zwolennik nieustannego rozwoju, Podolog Roku i popularyzator innowacyjnych rozwiązań podologicznych na rynkach światowych. Instruktor metod korekcji wrastających paznokci: Metody Arkady i UniBrace - którego jest współtwórcą. Założyciel największego w Polsce Centrum Szkoleniowego Podoland.

 • Hiperkeratozy w praktyce podologicznej - zastosowanie praktyczne mocznika w preparatach do pielęgnacji stóp | Anna Pawelczyk-Klimaszewska

  Hiperkeratozy w praktyce podologicznej - zastosowanie praktyczne mocznika w preparatach do pielęgnacji stóp | Anna Pawelczyk-Klimaszewska

  Podczas wykładu prowadząca będzie omawiać tematykę hiperkeratoz począwszy od przypomnienia istotnych aspektów budowy skóry stóp i ciała oraz porównania jej podobieństw i różnic. Poruszona zostanie kwestia przyczyn powstania hiperkeratoz, zaburzenia fizjologii skóry stóp, jej mechanizmu obronnego jako reakcji na czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne. Wyjaśniony zostanie także proces powstania hiperkeratoz. Uczestnicy poznają najczęściej występujące dolegliwości związane z nieprawidłowym, nadmiernym rogowaceniem skóry w obrębie stóp, przyczyny ich powstawania oraz metody postępowania w takich przypadkach. Druga część wykładu poświęcona będzie mocznikowi, sprzymierzeńcowi specjalisty w trudnej walce z hiperkeratozami. Studium przypadków z gabinetu podologicznego  pozwoli zebranym na zapoznanie się z efektami prawidłowego prowadzenia terapii.

  Anna Pawelczyk-Klimaszewska | Założycielka i właścicielka Gabinetu podologiczno-chirurgicznego w Olsztynie. Szkoleniowiec Podopharm i Grupy szkoleniowej Podoedukacja, prelegent na ogólnopolskich konferencjach podologicznych, dwukrotna zdobywczyni tytułu mistrzowskiego w międzynarodowym konkursie pedicure specjalistycznego w Pradze.

BEAUTY FORUM W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w sposób dostosowany do Państwa indywidualnych potrzeb i preferencji. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących przechowywania i uzyskiwania dostępu do cookies przy pomocy ustawień przeglądarki lub urządzenia końcowego, z których Państwo korzystacie.. Więcej informacji Zamknij