Klej cyjanoakrylowy
Z tego artykułu dowiesz się:
• Czym charakteryzuje się klej cyjanoakrylowy pod kątem budowy i właściwości chemicznych?
• Jakie problemy najczęściej pojawiają się w pracy z klejami?
• Czy i jak można im zapobiec?
• Jaki wpływ na właściwości kleju, oraz schemat pracy ma temperatura i wilgotność otoczenia?
Jak go okiełznać? Praca stylisty rzęs wymaga nie tylko sprawności manualnej, znajomości trendów i odpowiedniej techniki. Wybór i dogłębne poznanie akcesoriów i produktów, które stosujemy w naszej pracy jest podstawą udanych stylizacji. Judyta Kukawka przybliża zagadnienia związane z klejem cyjanoakrylowym.
Najczęstsze problemy
„Ratunku! Mój klej się ślizga!”, „Jaki klej polecicie do…?”, „Moim klientkom słabo trzymają się rzęsy, jaka może być tego przyczyna?”. Znacie to? Odwiedzając grupy i fora poświęcone stylizacji rzęs, można zauważyć, że najczęściej pojawiającym się problemem jest praca z klejem. Jestem pewna, że każda stylistka potwierdzi, że chociaż raz miała z tym kłopot. Co należy zrobić, aby pozbyć się problemu z klejem raz na zawsze?
Odpowiedź jest prosta!
Wystarczy go poznać i rozumieć jego potrzeby, a wtedy gwarantuje Wam piękną przyjaźń. W tym artykule wyjaśnię, z czego składa się klej, czego od nas oczekuje oraz w jaki sposób się z nim obchodzić, aby nasza praca była łatwa i przyjemna a wykonane stylizacje piękne i trwałe.
Budowa klejów cyjanoakrylowych
Głównym i najistotniejszym składnikiem klejów używanych w stylizacji rzęs jest cyjanoakrylan. Stanowi on ok. 80 % całego składu kleju. Jest to substancja chemiczna wykorzystywana również m.in. w klejach przemysłowych, budowlanych oraz medycznych. Cyjanoakrylany w klejach do rzęs występują w formie różnych mieszanek m.in.: cyjanoakrylany etylowe, cyjanoakrylany alkoksyetylowe, cyjanoakrylany butylowe oraz cyjanoakrylany propylowe. Resztę składu kleju stanowią m.in. stabilizator kwasowy oraz carbon (w czarnych klejach).